englishtongue portal

Łyżeczkowanie (wyłyżeczkowanie lub frakcjonowane skrobanie) ścian kanału szyjki macicy i jamy macicy, pot. Skrobanka (łac. Abrasio endocervix et uteri.Badanie nazywane jest również: wyŁyŻeczkowanie diagnostyczne jamy macicy, biopsja rysowa bŁony Śluzowej macicy, frakcjonowane ŁyŻeczkowanie jamy macicy. Zrobiono mi zabieg łyżeczkowania macicy. Wynik: prosty przerost endometrium. Lekarz (w prywatnym gabinecie) stwierdził, że to nic takiego,. 11. 01. 2010 miałam zrobione łyżeczkowanie macicy. Usuniecie resztek po poronieniu. Mam kilka pytań w związku z tym.8 lutego 2007 miałam łyzeczkowanie macicy. Nie czuje sie najlepiej-krwawię boli mnie brzuch i tył pleców na wysokości lędźwi. Czy to normalne?. Rozwarcie i wyłyżeczkowanie to niewielki zabieg, wykonywany zwykle w celu wykrycia przyczyny obfitych miesiączek, który w niektórych. Potem łyżeczkowanie jamy macicy z zastosowaniem kleszczyków. Sam fakt, że oceniano skuteczność diagnostyczną łyżeczkowania macicy oraz.Postępowanie w przypadku poronienia zupełnego do 20 tygodnia ciąży z reguły polega na wyłyżeczkowaniu jamy macicy, natomiast po tym okresie łyżeczkowanie.
Zapytaj lekarza, która z metod jest przez nią/niego stosowana, ponieważ lepiej jest oczyścić macicę metodą próżniową niż łyżeczkowaniem (metoda próżniowa. I nie miałam cesarskiego ciecia tylko łyżeczkowanie macicy po poronieniu czyli oczyszczali mnie w środku poprzez. Odnalezione pojęcia w słowniku. T: łyżeczkowanie po porodzie, a przebicie macicy-Forum dyskusyjne w. Grupy dyskusyjne-Łyzeczkowanie macicy? s: a ja miałam łyżeczkowanie po porodzie. Najczęściej wykonuje się łyżeczkowanie macicy celem usunięcia polipa lub (skoro jest on taki mały) tylko się go obserwuje.

-elektrokonizacja szyjki macicy; histeroskopia diagnostyczna i operacyjna; łyżeczkowanie (abrazja, skrobanie) kanału szyjki i jamy macicy;

. Tabletki nie zadzialaly (embrion nie oderwal sie od scianki macicy), wiec pozostało łyzeczkowanie. Koszt 3200-3500 zł, dokladnie nie . Ja tez nie mialam lyzeczkowania, macica sie sama wyczyscila, wiec moze lepiej bo nie musiala byc interwencja lekarzy i nie narusza ci nic. . Szkoda, że nie napisała Pani w jakim jest wieku i z jakich przyczyn było wskazanie do łyżeczkowania jamy macicy-mogę się jedynie domyślać


. Łyżeczkowanie to inaczej skrobanka. Nie wiem czy w wyniku tego coś. Tym wypadku polipa-z macicy-nie wiem czy prawidłowo wszystko.


  • Przede wszystkim powinnas skonsultować z lekarzem czy po 2 c. c. i łyzeczkowaniu macicy powinnas ponownie być w ciąży. Jeśli natomiast chodzi o okres po.
Miałam tam niedawno wykonane łyzeczkowanie jamy macicy. dramat! w normalnej przychodni prywatnej ustala się godzinę wizyty indywidualnie i jest o. k. w. Polip macicy. Wykryto u mnie polip endometrium macicy. Został usunięty poprzez łyżeczkowanie. 3 m-ce po zabiegu i okazało się, że albo coś zostało albo już.
2 godziny po porodzie, czyli po drugim łyżeczkowaniu-stan położnicy dobry, macica obkurczona, nie wiem jak to możliwe skoro 2,. Może w innych szpitalach stosują po prostu łyżeczkowanie jamy macicy albo biopsję endometrium. Za łyżeczkowanie nfz daje tyle samo punktów.. w ciaze a jestem przeziebiona łyzeczkowanie miałam 14 czerwca tego roku. Mam rozwarcie na dwa palce, bardzo krótką i miękką szyjkę macicy. Zobacz.