englishtongue portal

Kędzierzawe liście brzoskwini-kędzierzawość liści brzoskwini, choroby brzoskwini, drzewo owocowe, drzewa owocowe, brzoskwinia-Szkodniki.Taphrina deformans czyli grzyb, który powoduje kędzierzawość liści zimuje w postaci zarodników, które przylegają do powierzchni łusek oraz kory pędów.

Zapobieganie i zwalczanie: Chore drzewa trzeba silnie nawozić, aby zwiększyć ich odporność na kędzierzawość liści brzoskwini.W celu zabezpieczenia brzoskwiń przed kędzierzawością liści należy wykonać 1-2 opryski. Pierwszy podstawowy oprysk zalecany jest w okresie wczesnowiosennym. Przy zapobieganiu kędzierzawości liści stosuje się ochronę środkami chemicznymi w okresie wczesnej wiosny, jeszcze przed rozpoczęciem.Mniej odporne na kędzierzawość są odmiany brzoskwiń o miąższu żółtym. Kędzierzawość liści brzoskwini należy zwalczać przez jednorazowe opryskiwanie. Kędzierzawość liści brzoskwiń jest chorobą troszkę nietypową z tej racji, że objawy i konsekwencje płynące z jej obecności odczuwane są po.Niestety, nie jest to okres zwalczania kędzierzawości liści brzoskwiń. Brzoskwinia, kędzierzawość liści, stosować od późnej jesieni do wczesnej wiosny.Rozwinęły liście to są ewidentnie porażone kędzierzawością liści brzoskwini. Nie wiem tylko czy trzeba teraz czekać aż opadną kwiaty.


Jesli chodzi o opryski to teraz na kedzierzawosc lisci brzoskwini-preparatami grzybobójczymi. Pozdrawiam Monika. Forum Ogrodnicze: Chore brzoskwinie/Kędzierzawość liści. Strona Główna» Ogród Użytkowy-Sad, Warzywnik, Zielnik. Już 3 razy Syllitem. Choroby wywolywane przez przedstawicieli zewnetrzniaków workowych, rzedu tafrynowców: kedzierzawosc lisci brzoskwini (Taphrina deformans); choroby roslin. Do uprawy w Polsce poleca sie odmiane' Rekord' która jest odporna na mróz i nekajaca brzoskwinie kedzierzawosc lisci. Tylko w donicy. Brzoskwinie bardzo często atakowane są przez kędzierzawość liści. Konieczny jest oprysk na wiosne i na jesieni (nap; miedzian).